KAZANAMAYAN ÖĞRENCİLERDEN ÜCRET ALINMAMAKTADIR.BU SENE ÜCRETSİZ BESYO KURSU ARAYAN ÖĞRENCİLER İÇİN SÜPER FIRSAT!!! MUTLAKA OKUYUN !!!

Sevgili besyo adayları internette bir çok yerde dönen ücretsiz besyo hazırlık kursu ilanları için bizde bir uyarı yazısı yazmak istedik.Çünkü internette birçok yerde ücretsiz adı altında yada kazanamayan öğrencilerden kayıt almıyoruz adı altında hiç bir resmiyeti olmayan bir çoğu devlet memuru olup , bu alandaki denetleme açığından yararlanan pek çok emek hırsızı bu yöntemleri kullanarak öğrencileri mağdur etmektedirler.

"Bazı ilçelerin belediyeleri ve halk eğitim merkezleri  dışında" ücretsiz kurs yapıldığına biz bugüne kadar şahit olmadık. Bunların dışında kalan ücretsiz kurs yapıyoruz diyen umut tacirleri ise salon ücreti , malzeme ücreti , sınava götürme ücreti gibi bedeller adı altında ücretler alarak zaten kurs ücretini bu şekilde çıkarmaktadırlar.

Kazanamayan öğrencilerden ücret almıyoruz gibi sloganları kullanan kurslar bu işi tamamen ticari çıkarları için kullanmaktadırlar çünkü bu gibi  kurslar bu yalan sayesinde bir anda 100-200 arasında öğrenci sayısına ulaşır. Kurs ise ilgisizlik yüzünden bu öğrencilerin yarısını bile kazandıramaz ancak yetenekli öğrencilerin kazanmasıyla hatrı sayılır miktarda para kazanarak sistemlerine her yıl devam ederler. Fakat kazanamayan öğrenciler hiç bir zaman umurlarında olmaz o öğrencilerin hedefi hayali 1 yıllarını çöpe atmaları onları zerre kadar ilgilendirmez.

Öğrencilerini 30-60 kişilik koyun gibi gruplar halinde değil 20-25 kişilik gruplar halinde çalıştıran resmi kurslara rastlanıldığı takdirde öğrencilerin bu kurslara gönül rahatlığıyla gitmelerini tavsiye ediyoruz.

Çünkü 1 parkurda 2 hoca eşliğinde  1 dakika süren bir parkur için bi öğrenci parkura başladığında yarısında diğer arkadaşı başladığı takdirde 2. kez çıkmak için en fazla 8 dk bekleyerek soğuma süresi düşük olur ve verimli bir antrenman elde edilir. Fakat  örneğin 30 kişilik çalışan bir kursta bile bu süre 15 dk ya çıkar ve 2. kez çıkışında tamamen verimsiz olarak o parkuru tamamlar. Dediğimiz koşulları sağlayarak az kişi ile çalışan kurslar gerçekten öğrencilerin maddi açıdan da yanlarında olmaktadırlar ...

Kursumuzda zaten maddi durumu iyi olmayan öğrencileri ücretsiz yapan belediye kursları varsa yönlendirmekteyiz. Çünkü bu öğrencilerden ücret alamadığımız takdirde, yanımızda çalışan hocalarımıza ve salon kiralarına ödeyeceğimiz ciddi miktarda ücretleri cebimizden karşılamak zorunda olduğumuz için emeğimizin karşılığını almak durumundayız.

Bizim tek işimiz  besyo hazırlık organizasyonu işidir. Herhangi bir devlet kurumunda öğretmenlik yapmamaktayız.Bu sebeple okul salonları bize peşkeş çekilmez tahsis edilmez ücret karşılığında kiralanır ve bu şekilde çalışmalarımızı gerçekleştiriz..


Pek çok kurs olarak kendini adlandıran merdiven altında ofisi dahi olmadan genelde okullarda öğretmenlik yaparak bu işi 2. sıraya atar ve ek bir gelir olarak gören kişilerin kurslarında bu sistemlere çok rastlamaktız. O yüzden öğrencilere kurs araştırırken bunlara çok dikkat etmelerini tavsiye etmekteyiz...


Sınavlara hazırlanan tüm öğrencilere başarılar dileriz..


SADIK EMRE ÇİFTÇİ10776 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın