Bahadır tüm olumsuzluklara rağmen başardı sıra sende ! Özgeçmişi yoktu dizi dönmüştü ama o yılmadı ve İstanbul üniversitesini 1. sıradan rekorla kazandı !

2015 yılında İstanbul Üniversitesini Spor Bilimleri Fakültesini 1. olarak kazanan öğrencimiz Bahadır Durmuş’un hikayesi ve azminin, sınavlara hazırlanan tüm öğrencilere müthiş bir örnek ve motivasyon kaynağı olacağını düşünerek kesinlikle okumanızı öneriyoruz…

(2015 yılında  kursumuza başlayan  Bahadır kardeşimiz bize Anadolu imam hatip lisesinde okul birincisi olduğunu YGS’ de 300 puan üstünde alabileceğini ve bildirdi)

İstanbul Üniversitesini kazanmayı hedefleyen kardeşimizin, daha önce herhangi bir spor kulübünde lisanslı olarak sporculuk yapmamasına rağmen okulunun atletizm takımında koşulara katıldığını söyleyip başarılı olacağına inancı tamdı. Deneme antrenmanı sonrasında kursumuza katılmaya karar verdi.
2015 yılı Şubat ayında YGS öncesinde olduğu için haftada 2 gün olan çalışmalarımıza başlayan Bahadır talihsiz bir şekilde 2. antrenmana dahi başlayamadan antrenman öncesinde, kenarda bulunan topa ayağıyla vurmak isterken ters bir hareket yaparak diz dönmesi yaşadı, hastane süreci ve ardından fizik tedavi süreci sonrasında  Nisan ayı ortasında aramıza tekrar katıldı.
Tek hedefi olan İstanbul üniversitesi özel yetenek sınavları da 2014 yılındaki gibi Temmuz ayı yerine 2015 yılı Haziran ayının son haftasına alındığı için hazırlanması için az bir zaman kalmasına rağmen umudunu yitirmemiş, kendisinden istediğimiz programlara uymuş ardından İstanbul Üniversitesi özel yetenek sınavının en önemli aşaması olan Shuttle Run (Mekik Koşusu) aşamasında sınava girmeye hak kazanan son 320 adayla yarışarak en yüksek derece olan 137 yapmış ve bu aşamayı 1. Sırada tamamlayarak diğer aşamalarda da ( 6*30 koşusu ve sözlü mülakat) üstün başarı göstererek üniversiteyi 1. sıradan kazanmıştır. O şimdi ilk hedefini gerçekleştirmiş ve hedefini gerçekleştirmiş durumda ve şu anda diğer hedefleri için mücadelesine devam etmektedir. Mezuniyet sonrası akademisyen olmayı hedefleyen Bahadır’ın sınavlara hazırlanan arkadaşlara örnek olması dileğiyle.. .

Bahadır'ın kursumuz hakkındaki düşünceleri

Şubat ayında kursta sizinle ilk tanıştığımda yorulacağımı dahi düşünmüyordum ve bilgi birikiminiz ve antrenmanlarınızın kalitesi benim burada devam etmemi sağladı. 2. antrenmana dahi başlayamadan dizim döndü ve tedavi görüp 2 ay boyunca hiçbir antrenmana giremedim. Nisan Ayında antrenmanlara başladığımda özellikle geçirdiğim sakatlıktan sonraki koşu performanslarımda mükemmel bir gelişme sağladınız. Kondisyonu her eğitimde koşuya uydurmayı, nerede ne kadar güç uygulayacağımı, iyi bir ısınma ve soğutmayı ve daha pek çok teknik şeyi sizinle öğrendim, iyi ki sizi tanımışım Emre Hocam. Bana sakatlıktan çıktıktan sonra bu kadar kısa bir sürede özgeçmişim olmamasına rağmen İstanbul Üniversitesinde mekik koşusu rekoru kıracak şekilde doğru bir yüklenme yaparak bu işte ne kadar iyi olduğunuzu herkese gösterdiniz. Bende 1. sıradan üniversiteyi kazanarak verdiğiniz emeğin karşılığını verdim çok şükür.

Üzerimizde emeğiniz çok hocam, Allah razı olsun, sağ olun :)2535 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın