Definasyon Nedir?

Definasyon nedir?

Definasyon vücudunuza en az kas kaybı en çok yağ yakımını sağlayarak kaslarınızın ön plana çıkmasını sağlayan antrenman ve diyet şeklidir. Herkesin definasyon dönemi farklıdır. Bir kişi, bir ayda istediği görünüme sahip olabiliyorken başka bir kişi iki ayda hedefine ulaşabilir. Definasyon döneminin başarıya ne kadar sürede ulaşacağını kilonuz belirler.

Örnek vermek gerekirse 100 kilo bir kişinin vücudunda bulunan kas kütlesini yüzde yetmiş kabul edelim. Geriye kalan yüzde on su oranı ve yüzde yirmi yağ olarak değerlendirelim. Definasyon dönemine 100 kiloluk bir kişi yüzde yetmiş kas kütlesi ile girdiği zaman maksimum kaybedebileceği kas oranı yüzde 2 veya 3’tür. Sıkı çalışma ve diyet ile vücutta bulunan (normal seviyede metobolizma hızına göre) yüzde yirmilik yağ bir veya bir buçuk ayda yüzde 10’a indirilerek istenen görünüme sahip olunabilir. Yaz mevsimine beş kala girilen bu dönemde sıcaklarında gelmesi ile beraber normal antrenmanlara göre vücut daha fazla su kaybı yaşamaktadır.  Bu dönemde vücudunuzun su oranını elinizden geldiği kadar sabit tutmaya çalışmalısınız. Diyetinizde kaslarınız için yediğiniz proteinlerin adrese teslim edilmesinde postacı görevi sıvıya aittir.
spor lisesi, besyo, spor akademisi, eğitim, besyo hazırlık kursu, sefaköy, florya, bağcılar, küçükçekmece, bahçelievler, bakırköy, zeytinburnu, kurs, hazırlık kursu, besyo hazırlık kursu, besyo hazırlık kursları, istanbul besyo, besyom, başakşekir, spor, spor bilimleri, beylikdüzü kurs, avcılar kurs, besyo sınav tarihleri, tyt baraj puanı, tyt deneme,