Yağ Yakımı

Yağ yakımı nasıl gerçekleştireceğiz?

Artık definasyonun ana teması olan yağ yakımı konusunda önden birkaç tane uyarımızı paylaşmak isteriz. Protein bazlı beslenip karbonhidrat tüketimini en az indirmeniz gerekiyor. Yağlı ve şekerli tüm besinlerden uzak durmanız şart. Karbonhidrat tüketimini aza indirmek vücudunuzda halsizlik belirtileri gösterebilir. Azminizi asla yitirmeyin. Diyetteki amacınız yüksek yoğunluklu aktiviteler için (antrenman) vücudun enerjiyi karbonhidrattan alması değil yağdan almasıdır.

Definasyondan önce vücudunuzun kas kütlesini arttırdığınız dönem, “Bulk” yani büyüme dönemi olarak adlandırılır. Bulk dönemindeki beslenme programınızda, karbonhidrat alımını daha yüksek tutmamızın sebebi, kasların antrenman esnasında enerjiyi protein ve karbonhidrattan almasıdır. Kaslar enerjiyi karbonhidrattan alıyorsa kas yakmadan nasıl çalışabiliriz sorusunun cevabını da veriyoruz.

Vücudumuz, düşük aktiviteler olarak adlandırdığımız, yürüyüş, bisiklet kısacası kasların az enerji sarf ettiği etkinliklerde yağdan enerji almayı tercih eder. Definasyon döneminde vücudun enerji yönetimini tamamen yağdan alması sağlanır. Böylece tekrar sayısının fazla yapıldığı antrenmanlarda vücuttaki yağ yakımı hızlanır. Birbirinden iki farklı dönem olarak düşünebiliriz. Birinde karbonhidrat alırken yağa dokunmuyoruz diğerinde ise karbonhidrat almayıp yağa endeksleniyor ve günde en az 3 litre su içmeyi ihmal etmiyoruz.

Yemek düzeninizi en iyi şekilde uygulamanız gerekiyor. İstediğiniz sonuçlara ulaşmak için gün içerisinde kendinizi planlamalısınız. Paylaştığımız definasyon diyeti ile hızlı sonuçlara elde edebilirsiniz. Ancak diyete kesinlikle sizi çalıştıran antrenöre danışarak başlamalısınız.
spor lisesi, besyo, spor akademisi, eğitim, besyo hazırlık kursu, sefaköy, florya, bağcılar, küçükçekmece, bahçelievler, bakırköy, zeytinburnu, kurs, hazırlık kursu, besyo hazırlık kursu, besyo hazırlık kursları, istanbul besyo, besyom, başakşekir, spor, spor bilimleri, beylikdüzü kurs, avcılar kurs, besyo sınav tarihleri, tyt baraj puanı, tyt deneme,